Jachty Chorvatsko, vaše dovolená na jachtě plachetnici začíná u nás

Vyhledávání lodí

 zítra |smaž  


jste zde: úvodní » Katalog destinací obsah » Karibik » Svatý Vincent a Grenadiny


Svatý Vincent a Grenadiny

SVATÝ VINCENC A GRENADINY | SAINT VINCENT AND GRENADINES | Karibik dovolená

Ideální místo pro vaši "zimní" dovolenou v teple. Desítky kilometrů teplých písečných pláží. Bohatý podmořský svět korálových útesů. Skvělé místo pro dovolenou na jachtě - katamaránu. Dovolená na lodi v Karibiku přinese souhru tisíce nezapomenutelných zážitků vám i vašim dětem. Počasí v Karibiku je pro středoevropana zvláště během zimních měsíců takřka ideální. Průměrné teploty v Karibiku se v zimních měsících pohybují okolo 30st. teplota vzduchu a teplota moře v Karibiku je okolo 28st.

Dovolená v Karibiku - jak začít...

Rozloha (Svatý Vincent) 390 km2

Grenadiny zahrnují 32 ostrovů: Bequia, Mustique, Canouan, Mayreau, Union Island, Palm Island, Petit St. Vincent, Tobago Cays a další...

Počet obyvatel:109 022 (odhad 2005), cca ¼ obyvatelstva žije v hlavním městě Kingstown a jeho okolí, 8 % žije na Grenadinách. Vzdělanost: 98 %, povinná školní docházka do 15ti let. Národnostní složení: 66 % afrického původu, 19 % míšenci, 2% černí Amerindové, 6 % východoindové, 4 % Evropané.

Úřední jazyk a ostatní nejčastěji používané jazyky:Svatý Vincent a Grenadiny - Kingstown

angličtina, dále často užívaná francouzština a španělština

Hlavní město Kingstown, další velká města: Chateaubelair, Barrouaille, Layou, Georgetown na St. Vincentu, dále Port Elizabeth, Bullet Cay, Big Cay

Peněžní jednotkou je východokaribský dolar (ECS) pevně vázaný na USD v poměru ECS 2,70/1,- USD, mince v hodnotě 1, 2, 5,, 10 a 25 centů, bankovky 5, 10, 20 a 100 ECS

Podmínky využívání místní zdravotní péče českými občany a občany EU

SVG má poměrně dobře rozvinuté a zorganizované zdravotnictví, má specializovaná pracoviště pediatrie, interny, infekčních chorob, revmatologie, radiologie, dermatologie, oftalmologie, všeobecnoé chirurgie, urologie, odontologie, psychiatrie aj. V zemi je 6 veřejných nemocnic a jedna privátní nemocnice. Největší nemocnicí je The Milton Cato Memorial Hospital v Kingstownu s 24 hodinovou pohotovostí. V ostatních distriktech jsou praktičtí lékaři a menší státní nemocnice s pohotovostní péčí. SVG má rovněž Mental Health Centre, několik domácích center pro přestárlé a Medical Association, která sdružuje lékařské, zubařské a další zdravotnické profesionály. Vyžaduje se očkování proti žluté zimnici, pokud cestovatel přijíždí z kontaminovaných oblastí, jako je tropická Jižní Amerika a Afrika.

Víza pro návštěvníky SVG do 6ti měsíců, kteří jsou občany Commonwealthu, Evropské unie a některých dalších zemí, se nevyžadují, je však třeba předložit zpáteční letenku nebo lodní lístek.

St. Vincent a Grenadiny jsou považovány za relaci pro turisty s minimálním rizikem, nehrozí politická nestabilita a z ní vyplývající rizika, výjimkou je období výskytu uragánů v Karibiku, v období od května do října. Kriminalita je na běžné úrovni, převážně dochází jen ke kapesním krádežím, doporučuje se však nenavštěvovat odlehlá místa a pláže ve večerních a nočních hodinách a vycházet osamoceně. V posledních době hlášeny žádné varovné případy napadení zahraničních turistů.


Vytisknout stránku

[Přeskočit navigaci]

Rychlý kontakt

kontaktní formulář

Zasílání novinek

Na zadaný e-mail Vám budeme zasílat informace o našich nových službách, akčních nabídkách a nových informací. Zasílání můžete kdykoliv zastavit.

Copyright 2013 Power and Sailing - YachtGroup.CZ - úvodní strana | Partneři

YachtGroup.CZ s.r.o.

Naši partneři: Skříně na míru Adhesive mats Velkoobchod kování Dekontaminační rohože Tacky mats Zateplování budov Kování Sticky mats