Vyhledávání lodí

 zítra |smaž  


jste zde: úvodní » Karibik » Napsali o nás....


Napsali o nás....

Grenadiny tobago Cays

… nestačí slyšet, musíme zažít! Winward Islands – rozsáhlá oblast Karibiku, kterou vymezují ostrovy Martinik na severu, Barbados na východě a Trinidad a Tobago na jihozápadě, poskytuje nekonečné možnosti k relaxaci, inspiraci a poznání nových rozměrů.

 

Po pár hodinách letu strávených v příjemné společnosti francouzských stevardek nás přivítal náš nový dočasný domov v podobě komfortního a perfektně vybaveného katamaránu Lagoon. Druhý den ráno vyplouváme, během několika minut máme na stěžni „velké prádlo“, jak kapitán žertovně nazývá plné plachty, a katamarán téměř okamžitě dosahuje plné rychlosti a uhání směrem na Sv. Lucii. Po krátké zastávce v Marigot Bay, který je se svojí koloniální architekturou prvním kontaktem se skutečným Karibikem, pokračujeme na jižní část ostrova. Příjemná koupel v sirných jezírcích ve stínu monumentálních sopek Petit Piton a Grand Piton je příjemným vyvrcholením prvního dne.

 

První zastávkou na hornatém a divokou přírodou pokrytém ostrově Sv. Vincent je pečlivě ukrytá malebná zátoka Cumberland. Pár minut po přistání prožívám malé déjà vu. Přestože jsem zde zcela jistě poprvé, nebo si to alespoň myslím :-), reliéf okolní přírody je mi povědomý. Vzhledem k tomu, že místo je civilizací nedotčené, ihned vylučuji možnost, že bych si prostředí pamatoval z promo materiálů některé z cestovek. Po pár minutách mne vysvobozuje náš kapitán. … ano Piráty z Karibiku jsem viděl všechny díly. Samozřejmě! Pláž, prales, malá říčka vlévající se přes písčitou pláž přímo do středu zátoky. Vše sedí!

 

Podvědomě si pasuji záběry z filmu na zdejší prostředí. Neuvěřitelné je, že si místo i po ukončení natáčení zachovalo původní ráz. Připomínkou filmařů tak zůstává pouze malý rodinný bar, kde výzdobu tvoří

některé z rekvizit použitých při natáčení. My ovšem před barem dáváme přednost vedlejší dřevěné boudě, která se pod rukama domorodců v mžiku mění na příjemnou osvěžovnu. Na výběr z pití je zde sice „jen“ domácí – trochu kalné, ale přesto pitelné pivo a bílý rum, ale i přesto je atmosféra večera jedinečná. K jídlu je možné si vybrat z místních pokrmů, je to však nutné udělat s dostatečným předstihem (2–3 hodiny), neboť, jak jsme byli naším kapitánem upozorněni, ve chvíli objednání běhá většina surovin pro přípravu ještě po pralese, případně pluje v moři. Výsledek ovšem stojí za to a vše je zaručeně fresh.

 

Následující dny trávíme v oblasti malých ostrůvků Tobago Cays a ke slovu přichází výbava na potápění a surfy, které vezeme sebou. Samotná cesta k ostrovům byla zajímavá a zábavná, především ve chvílích, kdy kapitán na obrovské, pro nás suchozemce naprosto volné, ploše moře kličkoval v pravoúhlých obratech a vyhýbal se tak nástrahám v podobě korálů skrytých bezprostředně pod hladinou moře. Díky těmto manévrům se nám podařilo zkrátit cestu a dle kapitánova úsměvu, kterým doprovázel každý obrat, bylo znát, že trasou zcela jistě nepluje poprvé. Na večer jsme se rozhodli využít nádherných písčitých pláží ostrovů a za pomoci místních jsme uspořádali piknik. Naše rychlé rozhodnutí nechat přípravu pokrmů na domorodcích se následně ukázalo jako velmi správné. Čerstvá langusta připravená přímo na pláži na improvizovaném grilu, dušená v palmových listech a podávaná s vynikajícím salátem z tropického ovoce předčila naše očekávání. Později večer litujeme pouze toho, že se nám pravděpodobně nepodaří místní přesvědčit k emigraci do Evropy a pro práci pro některou z českých restaurací.

 


 

Union Island a Palm Island jsou dva ostrovy ležící v bezprostřední blízkosti, přesto každý je úplně jiný. Zatímco soukromý Palm Island nám během dne poskytl služby luxusního resortu, které ve stylových plážových barech ocenila především dámská část posádky, večerní návštěva Union Islandu nás vtáhla do života běžných obyvatel a musím říci, že bych životu místních zcela jistě rychle přivykl.

 

Mustique, Bequia, Canouan – co ostrov to zcela jiná atmosféra a nové zážitky. Na Mustique využíváme služeb zdejšího luxusního zázemí a užíváme si výhledu z bazénu umístěného na okraji skalního výběžku, přes který přepadá voda, a iluze splynutí s okolím je naprosto dokonalá. Na odpoledne máme naplánovánu prohlídku ostrova a jako dopravního prostředku se rozhodujeme využít koně ze zdejší farmy. Čtyři nádherní teplokrevníci jistě budou dostatečnou zárukou stylové mobility.

 

Během všech návštěv ostrovů znovu a znovu oceňujeme katamarán jako naši jednoznačnou volbu pro dovolenou v Karibiku. Naprostá volnost v pohybu, vynikající vybavení a bezpečí lodě nám dávají tolik vytoužený pocit svobody rozhodování o našich dalších krocích. Výborný a pohodový kapitán, který i tak obrovskou loď vmanévruje na potřebná místa s přesností na centimetry, nemá nejmenší problém s žádným z našich momentálních nápadů a návrhů. To vše velkou měrou přispívá k tomu, že si z této akce odnášíme nejen kvalitní a intenzivní zážitky, ale i inspirativní pohled do budoucna.

 

Publikováno

-Atmosfera 1/2013-

Jirka Posavád

Sv. Lucie Petit a Grand Pitton

Bequia, Canouan, Mustyque

 

Logo Kontakt

telefon: (+420) 272 047 715

e-mail:   info@yachtgroup.cz

web:       www.yachtgroup.cz


Vytisknout stránku

[Přeskočit navigaci]

Rychlý kontakt

kontaktní formulář

Zasílání novinek

Na zadaný e-mail Vám budeme zasílat informace o našich nových službách, akčních nabídkách a nových informací. Zasílání můžete kdykoliv zastavit.

Copyright 2013 Power and Sailing - YachtGroup.CZ - úvodní strana | Partneři

YachtGroup.CZ s.r.o.

Naši partneři: Skříně na míru Adhesive mats Velkoobchod kování Dekontaminační rohože Tacky mats Zateplování budov Kování Sticky mats