Jachty Chorvatsko, vaše dovolená na jachtě plachetnici začíná u nás

Vyhledávání lodí

 zítra |smaž  


jste zde: úvodní » Kapitánské kurzy » Základní Informace


Informace k průběhu a organizaci kapitánských kurzů

Kapitánské zkoušky jsou organizovány jako týdenní okruhová plavba s vyplutím a návratem do stejné mariny (auta zaparkujete na hlídaném - uzavřeném parkovišti mariny). Z hlediska fyzické zátěže jsou kapitánské zkoušky běžnou nenáročnou sportovní aktivitou. Průběh kapitánských kurzů a zkoušek je organizován tak aby vždy na noc byla loď bezpečně zakotvena v některém z přístavů a to buď na mole nebo v případě dobrých povětrnostních podmínek na kotvě nebo bóji.

Kapitánské zkoušky - náplň kurzuKapitánská zkouškat

V průběhu celého týdne probíhá současně jak eoretická tak praktická část výcviku. Účastníci jsou rozděleni do dvojic a každá z dvojic má vždy po určitých časových úsecích na starosti konkrétní úkol - navigace - provoz lodě - atp .. Vše je časově rozděleno tak, aby každý z účastníků KAPITÁNSKÉHO KURZUměl dostatečný prostor pro zvládnutí všech nezbytných dovedností spojených s vedením lodě. V průběhu celého týdne se lektoři neustále vracejí k procvičování složitějších dovedností a k prohlubování jejich znalostí.


Noční plavba

Součástí výcvikového kapitánského kurzu a úspěšné zvládnutí kapitánské zkoušky je noční výcviková plavba. Noční plavba (přeplavba) probíhá od soumraku do úsvitu, tak aby účastníci měli dostatek času na přípravu a odpočinek před a po skončení noční plavby.

Kapitánské zkoušky

jsou realizovány v závěru týdne (Pátek - Sobota) a probíhají formou cca 40min testu (pouze teoretického - praxe je uznána) před zkušebními komisaři. V případě úspěšného složení zkoušky je ještě ten samý den vydán průkaz.

 

Doprava

individuální doprava auty nebo letecky. Všichni účastníci obdrží cca měsíc před naloděním kontakty na ostatní členy posádky a mají tak možnost domluvy společné dopravy (spolujízdy). V omezených případech je možné po domluvě využít i dopravu mikrobusem společně s našimi skippery (nutno domluvit s dostatečným předstihem).

 

Ubytování

po celou dobu výcviku jsou účastníci ubytováni na lodi ve standardně zařízených 2 lůžkových kabinách s WC. Součástí vybavení jsou povlečení a ručníky.

 

Strava

stravování probíhá na lodi kde je k tomuto účelu kompletně zařízená lodní kuchyně (PB sporák s troubou, lednice, kompletní sada nádobí pro příslušný počet členů posádky)

 

Shledáte li tyto výše uvedené informace nedostatečnými, kontaktujte nás....

 

 

 


Vytisknout stránku

[Přeskočit navigaci]

Rychlý kontakt

kontaktní formulář

Zasílání novinek

Na zadaný e-mail Vám budeme zasílat informace o našich nových službách, akčních nabídkách a nových informací. Zasílání můžete kdykoliv zastavit.

Copyright 2013 Power and Sailing - YachtGroup.CZ - úvodní strana | Partneři

YachtGroup.CZ s.r.o.

Naši partneři: Skříně na míru Adhesive mats Velkoobchod kování Dekontaminační rohože Tacky mats Zateplování budov Kování Sticky mats