Vyhledávání lodí

 zítra |smaž  


jste zde: úvodní » Primošten


Primošten

Vyhledávané živé a rušné letovisko s mnoha restauracemi a bary. Možnost kotvení v Primoštenu u mola přímo v centru dění. Městské molo a přilehlé nábřeží má však velmi omezenou kapacitu a najít zde místo v hlavní sezoně vyžaduje připlutí v časných odpoledních hodinách. Pokud hledáte výhodný pronájem lodě (jachty, katamaránu nebo plachetnice), využijte bohaté nabídky ze základny v nedalekém Šibeniku

Někdejší ostrov Primošten dnes s pevninou spojuje most a hráz. Jméno Primošten znamená doslova „přiblížen mostem“. Ostrov byl osídlen již v pravěku a později se zde usadili Bosňané prchající před Turky. V období benátské dominace bylo město obehnáno hradbami. Městu dominuje kostel sv. Jiří, zbudovaný na sklonku 15. století a rozšířený kolem roku 1760. Uvnitř překrývá překrásnou ikonu Panny Marie na stříbrné desce a barokní oltář. Primošten, populární letovisko s oblázkovými plážemi proslulo také vinicemi a dobrým červeným vínem babič...

Primošten

Možnosti Primoštenu - na ulicích je i večer plno lidí, ale v rozumnou dobu se to uklidní a vy můžete v klidu spát.

V Primoštenu je na každém rohu restaurace, popř. pizzerie nebo kavárna. Vesměs jsou otevřeny zhruba do půlnoci. Záleží na sezóně a počtů hostů. Mimo sezónu ( od října do května) je většina restaurací zavřená.

Vrcholem zábavy je klub AURORA, kde se každý víkend pořádají v okolí vyhlášené diskotéky.Kromě toho je odtamtud nádherný výhled na město a moře.

Hlavní promenáda se každý večer zaplní drobnými trhovci, kteří nabízejí 1000 a jeden druh suvenýrů. Mimo jiné si zde můžete dát v některé kavárně něco dobrého a pozorovat okolní dění. Obzvlášť doporučuji výborné palačinky (10 kun), které zasytí více, než by se zdálo a chuť je opravdu bezkonkurenční.

Na hlavním náměstí je internetová kavárna (připojení je zatím pomalé a nestabilní) a podium, kde v sezóně hraje skoro každý den nějaká živá hudba. Pokud vystoupáte starým městem, na nejvyšším bodě Primoštenu se nachází nejvyhlášenější restaurace. Ceny jsou únosné a pohled z terasy na hladinu moře, která je několik desítek metrů níže, je úžasný. Rovněž západ slunce z tohoto místa patří k velmi emotivním zážitkům. V okolí restaurace je několik míst, odkud je nádherná vyhlídka v kteroukoli denní i noční dobu.Ve dne vidíte velkou část pobřeží, ostrovy, lodě, mořské proudy a v noci je úžasné poslouchat tajemný šum moře a občasné probliknutí nějakého majáku.

 


Vytisknout stránku

[Přeskočit navigaci]

Rychlý kontakt

kontaktní formulář

Zasílání novinek

Na zadaný e-mail Vám budeme zasílat informace o našich nových službách, akčních nabídkách a nových informací. Zasílání můžete kdykoliv zastavit.

Copyright 2013 Power and Sailing - YachtGroup.CZ - úvodní strana | Partneři

YachtGroup.CZ s.r.o.

Naši partneři: Skříně na míru Adhesive mats Velkoobchod kování Dekontaminační rohože Tacky mats Zateplování budov Kování Sticky mats