Jachty Chorvatsko, vaše dovolená na jachtě plachetnici začíná u nás

Vyhledávání lodí

 zítra |smaž  


jste zde: úvodní » Svatá Lucie


Svatá Lucie

SVATÁ LUCIE | Karibik dovolená

Plavby Karibikem okolo ostrova Svatá Lucie probíhají především podél jeho SZ části. Jedno velmi vyhledávaným místem pro kotvení během dovolené na pronajatých lodích bývá resort Marigot Bay v SZ části ostrova. Dalším oblíbeným přístavem s možností kotvení pro jachty a katamarány pak je v JZ části poblíž sopek Petit Piton a Grand Piton městečko Soufriere s možností celního a pasového odbavení.

Dovolená v Karibiku - jak začít...

Rozloha: 616 km2

Svatá Lucie - Karibik

Počet obyvatel: 170.649 (červenec 2007 odhad)

Oficiální jazyk: angličtina, francouzské patois

Měna: východokaribský dolar ECS, 100 centů

 

Celní a devizové předpisy

Dokumenty

Imigrační úředníci požadují mimo jiné platný pas (na minimálně šest měsíců), dvě fotografie, potvrzení o zaměstnání, zpáteční letenku či lodní lístek, kopii cestovního itineráře, potvrzení o ubytování, dostatečné prostředky pro pobyt, případně zvací dopis.

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

Svatá Lucie je ostrovní rozvojová ekonomika, nicméně zde existují rozsáhlá letoviska na vysoké úrovni. Jsou běžné případy drobné pouliční kriminality. Věci ponechané na pláži bez dozoru se mohou stát objektem loupeže. Nedoporučujeme se příliš vzdalovat z centra hlavního města Castries. Je vhodné se vyhýbat procházkám v noci po pláži. Existují vysoké tresty za pašování drog. Usvědčení pachatelé mohou obdržet tresty odnětí svobody a vysoké pokuty.

Svatá Lucie - Karibik

Všechna větší města jsou spojena sítí dosti kvalitních komunikací. Na Svaté Lucii se jezdí vlevo. Dodržování dopravních předpisů je poměrně velmi volné. Místní obyvatelé používají k přepravě autostopu. Z bezpečnostních důvodů nedoporučujeme zastavovat stopařům. Doprava místními minibusy je poměrně levná a bezpečná. Při jízdě taxislužbou dochází k předražování jízdného. Doporučujeme dohodnout si cenu přepravy předem.

Na základě předloženého řidičského průkazu, Pláže na Svaté Lucii Karibikči mezinárodního řidičského průkazu vám vystaví místní řidičský průkaz.

Plážové oblečení není doporučeno pro pohyb ve městě. Je zakázáno nosit kamuflážované oblečení připomínající vojenské uniformy.

Klima je tropické, v období od června do listopadu je riziko výskytu hurikánů.

Víza - režim vstupu

Čeští turisté nepotřebují od 14.11.2007 ke vstupu na Svatou Lucii víza.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

Svatá Lucie nevydává obchodní víza. Pracovní povolení na žádost vydá Ministerstvo práce (Ministry of Labour Department), Barnard Hill, Castries.

Při příjezdu ze země s možným výskytem žluté zimnice je požadováno očkování proti této nemoci.

Při odletu ze Sv. Lucie se platí letištní poplatek ve výši 54 východokaribských dolarů (cca 20 USD). Děti do dvanácti let jsou poplatku zproštěny.

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

Zdravotní péče je na nižší úrovni. Cena za hospitalizaci či přepravu k odbornějšímu zásahu se může pohybovat řádově v tisících USD. Lékaři a nemocnice očekávají okamžitou úhradu za provedené úkony. Nemocnice nejsou vybavený dekompresní komorou, léčení dekompresí je možné pouze převozem do USA. Možný výskyt horečnatého onemocnění dengue, přenášené bodnutím komárů. Doporučujeme používat repelenty.

 


Vytisknout stránku

[Přeskočit navigaci]

Rychlý kontakt

kontaktní formulář

Zasílání novinek

Na zadaný e-mail Vám budeme zasílat informace o našich nových službách, akčních nabídkách a nových informací. Zasílání můžete kdykoliv zastavit.

Copyright 2013 Power and Sailing - YachtGroup.CZ - úvodní strana | Partneři

YachtGroup.CZ s.r.o.

Naši partneři: Skříně na míru Adhesive mats Velkoobchod kování Dekontaminační rohože Tacky mats Zateplování budov Kování Sticky mats